До Трускавця прибув Міжнародний іконописний пленер

0
142

До Трускавця завітав пленер художників-іконописців. Цьогоріч – у статусі міжнародного. Впродовж двох тижнів на базі готельно-курортного комплексу “Карпати” писатимуть ікони художники з різних куточків України та з-за кордону.

Вперше іконописний пленер завітав до Трускавця минулого року. Дванадцять художників прибули в ГКК “Карпати” і писали ікони, задіюючи в них тему “Джерела”. Згодом створені тут художні твори мандрували виставками області.

Цьогоріч на пленер прибуло ще більше митців. Окрім художників з України, цьогоріч до Трускавця приїхали іконописці з Польщі, Словаччини та Франції. З моменту відкриття пленеру до творчості приступили одинадцять художників, впродовж найближчих кількох днів їхнє число має подвоїтись, – загалом участь в художньому пленері мають взяти 24 іконописці. Поміж ними і знані місцеві митці – Лев Скоп та Тетяна Думан.

 

“В цьому році нам вдалось збільшити кількість учасників пленеру і зробити його практично міжнародним, так як до нас приєднались колеги з Польщі, Словаччини та Франції. В минулому році ми створювали ікони, прив’язуючи їх до теми джерел, так як вода є символічною для Трускавця. Цьогоріч головна тему пленеру – молитва. Кожен зображатиме її по своєму, через призму своєї творчості, свого сприйняття.

Дякуємо ГКК “Карпати” та Леву Грицаку за те, що вже вдруге підтримує такий захід і створює хороші умови для творчості художників” – говорить Андрій Винничок, координатор іконописного пленеру.

Відкриття пленеру було освячене о. Володимиром Бондарчуком, який поблагословив захід та бажав художникам натхнення в їхній роботі.

“Минулорічний пленер художників багато людей згадують до сьогодні. Він був дуже піднесений, цікавий та духовно багатий. Це чудово, що такі заходи відбуваються у нас в Трускавці, що сюди приїжджають такі творчі люди. Хочеться, щоб цьогорічний пленер був ще багатшим, не лише зі сторони творчості, але й у плані спілкування” – побажав о. Володимир Бондарчук.

Для творчості художникам виділили приміщення в готельно-курортному комплексі “Карпати”. Окреме приміщення виділили для виставки готових ікон.

“Ми вже вдруге приймаємо іконописний пленер. Приємно, що в цьому році він вже набув міжнародного статусу, що до нас їдуть художники з-за кордону. Ми раді долучатись та підтримувати такі заходи, щоб наші гості і трускавчани також мали можливість переглядати мистецькі твори” – зазначив генеральний директор ГКК “Карпати” Лев Грицак.

Пленер триватиме до 18 лютого. Впродовж цього часу художники писатимуть ікони, які в подальшому будуть експоновані на внутрішній виставці в санаторії “Карпати”, а надалі – мандруватимуть іншими виставками по країні.

Ніна ФЕДЬКО