Невдоволені власники “довгобудів” ледь не зірвали сесію міської ради у Трускавці

0
693

Один із трускавецьких підприємців, якого торкнувся новий (підвищений) земельний податок, продемонстрував усю свою злість на сесії міської ради, – виплеснувши усе накипіле на очільника міста та депутатів.

Більше двох років тому міською радою Трускавця було прийняте рішення про зміну ставок земельного податку на ділянках, де будівництво чи реконструкція будівель ведеться надто довго. Орендарі та власники землі, які не вклались у визначений термін будівництва, зобов’язані платити вдвічі або й втричі більші суми за землю.

Саме так міська рада курорту планувала стимулювати власників довгобудів завершувати будівництво якомога раніше та не псувати благоустрій міста. Однак, окрім поповнення бюджету, таке рішення спровокувало хвилю невдоволення серед підприємців, по яких зміни вдарили доволі болюче.

Власники та орендарі земельних ділянок, які взяли декларації на початок будівництва змушені тепер вкладатись у 3-річний термін. В разі, коли будівництво з тих чи інших причин затягується, їм доводиться викладати щораз більше коштів, сплачуючи земельний податок. З кожним роком затримки податок зростає на 1 % і максимально, замість існуючих сьогодні 3%, може становити навіть цілих 12%.

Трускавецькі підприємці неодноразово обурювались з приводу таких нововведень та вимагали скасування такого рішення. Частина найбільш радикально налаштованих бізнесменів подала до суду, щоб за допомогою Феміди, відновити старі 3%-ві ставки земельного податку. Справа досі перебуває в суді, жодного рішення поки прийнято не було, а підприємцям, тим часом, приходять захмарні платіжки.

Найбільше невдоволення від прийнятого Трускавецькою міською радою рішення присутнє серед власників земельних ділянок. Їх це рішення також торкнулось. Адже, навіть маючи землю у приватній власності, люди змушені платити в кілька разів більші суми до бюджету, бо мовляв, їхнє довготривале будівництво псує благоустрій міста та негативно впливає на його імідж.

Чимало підприємців не на жарт зляться на дії місцевої влади, називаючи такі рішення несправедливим здирництвом. Один з таких, якого також торкнувся новий земельний податок, Андрій Осадчий, продемонстрував усю свою злість на сесії міської ради, – виплеснувши усе накипіле на очільника міста та депутатів.

“Я жив у Америці, а зараз коли повернувся із цивілізованого світу сюди, – я просто вжахнувся. Як так можна? Ви просто казнокради, злодії, ви дерибаните місцевий бюджет наліво і направо, розкидуєтесь грошима, а підприємці мають платити астрономічні суми за землю. Чому депутати не платять цей податок, чому влада його не платить? Лиш прості люди мають це платити!!..” – обурювався Андрій Осадчий.

Гнів чоловіка був настільки сильним, що він почав лаятись в залі засідань, обзиваючи міського голову і депутатів злодіями і звинувачуючи їх в дерибані коштів та несплаті податків. Крики тривали доволі довго, неодноразово відбувались словесні перепалки між підприємцем та кількома депутатами, які ледь не переросли в бійку.

Фото: Джерела Трускавця

Депутат ТМР Роман Бучкович подав на розгляд сесії пропозицію скасувати рішення міської ради “166 від 19 травня 2016 року про затвердження нових ставок земельного податку для довгобудів. Однак достатньої кількості голосів вона так і не набрала. Аргумент – рішення може скасувати суд, але поки розгляд цієї справи ще не завершився.

Тим часом депутати таки зійшлись на думці, що необхідно створити робочу групу, яка напрацює можливості зменшення земельного податку. Так як нещодавно вийшли нововведення в Земельному законодавстві та нова методика розрахунку від Мінрегіонбуду, які в сукупності призведуть до ще вищих ставок оподаткування. В новостворену комісію повинні увійти кілька депутатів, представники земельного та фінансового управлінь та представники бізнесу, які постраждали від завищених платіжок за землю.

Коли комісія розпочне роботу – поки точно не повідомили. Досі ж податок для тривалих будівництв рахуватимуть за затвердженими радою розрахунками, так як зменшити надходження до бюджету посеред фінансового року, за твердженням очільника фінансового управління, не можна.

Ніна Федько