Українці вшанували пам’ять полеглих героїв в Перемишлі

0
77

Делегація від Трускавця відвідала Польський Перемишль та взяла участь в урочистостях, присвячених вшануванню пам’яті українських героїв, полеглих за свободу рідної землі в роки Першої світової війни.

На урочистості з нагоди вшанування пам’яті українських героїв, похованих на кладовищі в селі Пикуличі (сьогодні Перемишль), прибуло чимало українців. Представники української діаспори в Польщі, люди які були переселені та залишились там жити та ті, хто волею життєвих обставин сьогодні проживають у Польщі, з’їжджаються щорічно до Перемишля та урочистою ходою до Пикулицького кладовища і покладанням квітів до братньої української могили вшановують пам’ять тих людей, які назавжди вписали свої імена до історії наших країн.

На урочистості приїжджають не лише ті українці, які сьогодні живуть в Польщі. Українці з Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини долають сотні кілометрів задля того, щоб стати частинкою урочистого дійства та показати, що ми пам’ятаємо та бережемо в серці ці важливі історичні події.

Цьогоріч до Перемишля прибули представники багатьох міст, сіл, районів західної України. Очолили делагацію українців керівництво Львівщини – голова Львівської ОДА Олег Синютка з заступниками та голова Львівської облради Олександр Ганущин. На чолі пішої колони українців йшов військовий оркестр академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. Трускавець також взяв участь в заходах та вшануванні пам’яті загиблих в роки Першої світової війни українців.

 

Урочистості розпочались зі служби Божої, що відбулась в греко-католицькому соборі св. Івана Хрестителя. Після служби, від церкви до військового кладовища у Пикуличах пройшла піша хода з українськими та зв’язаними разом українсько-польськими прапорами. На кладовищі відбулось покладання квітів до братньої могили українських військових, проповіді священиків та очільників українських делегацій.

  

 

“Сьогодні дуже багато українців приїхали до Польщі, щоб взяти участь у службі Божій, що проходила в греко-католицькій церкві в Перемишлі, а потім 5 кілометрів пішою ходою пройти спільно до кладовища, до могили українців, могили Січових стрільців, людей, які боронили свою країну. Містом йшли цілі колони українців, поляків, спільно з прапорами і в такі моменти відчувається, що, не зважаючи на те, що Перемишль сьогодні є польським містом, воно має дуже багато українських коренів” – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Українські корені справді яскраво відчуваються в Перемишлі. Чимало поляків, які походять з України чи мають давнє українське коріння, шанують та бережуть рідну історію, вшановують пам’ять тих, завдяки кому Україна здобувала свою незалежність і активно долучаються до таких акцій, щоб підтримати українців.

“Ми виховувалися в українському дусі. Тут українська школа, українська церква, український народний дім. Нас від малого вчили, як шанувати українські традиції. Ми від маленьких ходимо щороку в Пикуличі в цій урочистій процесії. Нам не було байдуже це раніше і не байдуже зараз. На жаль, минулого року я не мала змоги відвідати цей захід, але цього року я зробила все можливе, щоб приїхати сюди з рідними, близькими, друзями і взяти участь у цій процесії” – розповідає учасниця заходу, мешканка Польщі, що має українське коріння.

Ніна Федько