У Трускавці відкрито пам’ятник Йосифові Сліпому

0
1124

Сьогодні, 3 грудня, відбулась знаменна подія – відкриття та освячення пам’ятника Патріархові Йосифу Сліпому. Відтепер постамент видатному борцю за українську церкву встановлено на території храму Покрови Пресвятої Богородиці у Трускавці.

Опісля Святої Літургії в супроводі Катедрального хору «Голос Душі» храму Пресвятої Трійці (м. Дрогобич) відбулись урочистості та освячення пам’ятника Патріархові Йосифу Сліпому. З цієї нагоди до міста-курорту завітали перші особи Львівщини, а саме: голова Львівської ОДА Олег Синютка та Архієпископ Львівський, Митрополит Ігор Возняк. А окрасою цієї знаменної події став виступ Зразкового театру української пісні «Джерельце» з м. Моршин.

Ідея та рішення встановити пам’ятний постамент видатному українцю, який став символом Української греко-католицької церкви, належить трьом особам: громадському діячу, міському голові 2002-2010 рр. Леву Грицаку, настоятелю церкви Покрови Пресвятої Богородиці, отцю Володимиру Бондарчуку та міському голові Трускавця Андрію Кульчинському.  До реалізації такого задуму долучились немало осіб. Так, підтримав цю ідею голова Львівського осередку партії «ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, який допоміг зі створенням проекту, міська влада виділила кошти на благоустрій, також долучився до цієї справи й голова Трускавецької міської організації партії “ВО”Батьківщина” Руслан Крамар, про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив Лев Грицак

Безперечно, варто відзначити чудову роботу скульптора Ярослава Скакуна та архітектора Ореста Скопа, котрим вдалось якнайкраще відтворити образ Йосифа Сліпого в натурі. До слова, це вже не перша їхня співпраця з Левом Грицаком, скульптури кількох інших видатних українських постатей у Трускавці – їхніх рук справа. Додамо, що металеву конструкцію арки виготовляли ковалі Михайло Федевич і Володимир Загайло у кузні ГКК “Карпати”, а постамент і арку виготовлено з Теребовлянського каменю.

Власне, день сьогодні видався направду святковий та по-справжньому зимовий. Все місто замело снігом, тож усі вже в очікуванні свят та гарного настрою. А цей святковий день, о 17.00 год продовжить академія в ПК ім. Т. Шевченка, присвячена 125-тій річниці з Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Запрошуємо!!!

Наталія Бегін