У Трускавці перевіряють пожежну та техногенну безпеку

0
101

Нещодавно на Одещині, а саме в дитячому таборі «Вікторія», спалахнула пожежа, в наслідок котрої загинуло троє юних дівчат. У зв’язку з цими подіями, відповідно до рішення Кабміну України службами з надзвичайних ситуацій проводитиметься перевірка пожежної та техногенної безпеки всіх державних установ з нічним перебуванням людей по всій Україні.

«На сьогодні в Трускавці державний пожежний нагляд здійснюватиме перевірку санаторіїв «Батьківщина», «Кришталевий палац», «Джерело», а також Трускавецьку міську лікарню. Крім цього позапланові перевірки проводитимуться в закладах освіти. Варто додати, що цієї п’ятниці служба спільно з завідувачем міського відділу освіти Орестом Лобиком оглянули та прийняли в експлуатацію завершену пожежну сигналізацію СЗШ №1 і дитячого садочку «Ялинка», – про це на понеділковій нараді у міській раді Трускавця повідомив начальник міського відділення ГУ ДСНС України Микола Лучковський.

Ще в грудні 2015 року міським головою разом з службою з надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про забезпечення пожежної і техногенної безпеки міста Трускавця, яке складалось з двох етапів: утримання в бойовій готовності державної служби з надзвичайних ситуацій, де програмою було передбачено виділити 100 тис грн для придбання сучасного рятувального обладнання, а також підтримання в належному протипожежному стані об’єктів комунальної власності міста Трускавця.

«Ми добре розуміли, що часу для виконання роботи в нас обмаль, тому вирішили зробити усе заплановане поетапно. Була розроблена комплексна програма забезпечення пожежної та техногенної безпеки в місті на 2016-2020 роки. Окрім СЗШ №1 та дитсадку «Ялинка», наразі приміщення бібліотеки, що на вул. Бориславська обладнано пожежною сигналізацією, чимало об’єктів забезпечено первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, програмою було передбачено підтримання вогнезахисту дерев’яних конструкцій  дитячих навчальних закладів. Усі роки виконуються поступово, адже спершу в деяких установах варто змонтувати нові дахи, а пізніше обробляти об’єкти вогнезахистом.

До слова, на 2018 рік програмою передбачено обладнання автоматичною системою сигналізації та системою оповіщення СЗШ №2- гімназії, дитячої установи «Дзвіночок», однак крім системи пожежної сигналізації існує ще багато заходів режимного характеру.

Нинішні перевіри свідчать про те, що керівники підприємств максимально забезпечують працівників усіма необхідними приладами та знаннями в разі небезпеки. Щодо навчальних закладів, то працівники вміють користуватись засобами та приладами пожежогасіння, шляхи евакуації відкриті. Дії по евакуації школярів працівники ДСНС періодично відпрацьовують у кожній школі, адже це найважливіший момент у випадку непередбачуваних ситуацій.

Наталія Бегін