У Трускавці постане пам’ятник Йосифу Сліпому

0
397

Як відомо, у Трускавці планують звести постамент всесвітньо відомого Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого. Тривалий час проходило обговорення  проекту,а вчора, 19 липня, відбулась презентація проекту пам’ятної композиції, участь в якій взяли представники громадськості, депутати, журналісти та небайдужі мешканці Трускавця.

В ході зустрічі, ініціатор такої ідеї та меценати, спільно з представниками влади та громади, підсумувавши всі плани та пропозиції досягнули спільного рішення. Так, пам’ятник Йосифові Сліпому спорудять біля церкви Пресвятої Богородиці, що на вулиці Дрогобицькій. Як повідомив архітектор Орест Скоп, на місці, де стоятиме пам’ятник патріархові, планується створити композицію, яка створить камерну обстановку для гостей. Побувавши тут вони матимуть можливість у затишній атмосфері побути на одинці зі своїми роздумами. До слова, на відміну від інших міст України, де споруджено бюсти та погруддя патріарха, в Трускавці постане скульптура в повний зріст.

«Ідея створення в нашому місті пам’ятника такій видатній постаті виникла давно, ми маємо на меті закликати гостей до Трускавця, не лише для зцілення тілесного, а й духовного. Важливим аспектом життя Йосифа Спіпого було служіння Богові та народу, і саме це стало однією з мотивацій реалізації такої ідеї», – повідомив о. Володимир Бондарчук.

«В наше місто приїжджають гості з різних куточків світу,  тут вони знайомляться з нашою культурою, народними традиціями, релігією. Як гості з України, так і з-за кордону повинні знати наших національних героїв. Пам’ятний знак патріархові зробить наше місто привабливішим та відіграє важливу роль у розвитку духовних цінностей в громадян», – зазначив міський меценат Лев Грицак.

Участь у обговорення взяв й голова Львівської партійної організації ВО «батьківщина» Михайло Цимбалюк. Він розповів, що добре знайомий з історією життя патріарха. Цей великий духівник був ще й великим дипломатом,і навіть перебуваючи за межами України думав та писав про рідний край та неабияк відстоював Україну та греко-католицьку церкву. Пан Цимбалюк також додав, що скульптура виконана бездоганно, а він добре знайомий з роботами архітектора Ореста Скопа та скульптора Ярослава Скакуна, тому приємно, що саме вони є авторами цієї праці.

Підсумувавши зустріч міський голова Андрій Кульчинський закликав усіх охочих долучитись до спорудження пам’ятника та закласти свою цеглинку у його побудові. Він зауважив, що сьогодні на обговорення цієї теми зібрались люди, які бажають змін на краще. А, власне, ця подія безперечно стане непересічною не лише для Трускавця, а й для всієї України.

Наталія Бегін