Футбол з “перчинкою”: у Трускавці назрів конфлікт між футбольними клубами

0
666

У Трускавці розгорілись справжні футбольні баталії. Між двома футбольними клубами, які функціонують сьогодні в місті (ФК “Зоря” та ФК “Вікторія”), розпочинається протистояння за бюджетне фінансування та користування головним стадіоном міста-курорту.

Заповнений зал засідань міської ради, емоційні крики та звинувачення та чимало нецензурної лайки – саме так пройшло засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради, на якому планували надати міський стадіон в тимчасове користування ГО “Спортивна асоціація “Вікторія”. Противниками цього виступили представники іншого футбольного клубу, – “Зоря-Трускавець”, які прибули на виконком зі своїми протестними вимогами.

ФК “Зоря Трускавець” – футбольна команда, яка має багату історію. За неї свого часу виступало чимало знаних футболістів Трускавця. Клуб не один раз переживав скрутні часи, тримаючись лиш на підтримці небайдужих трускавчан. Однак впродовж двох останніх років ФК “Зоря” таки мав фінансування з бюджету міста, – 300 тисяч гривень місто виділяло щорічно на утримання футбольної команди, тренування, участь в змаганнях та форми для футболістів.

Паралельно з діяльністю трускавецької “Зорі”, в місті з’явився молодий футбольний клуб “Вікторія”. Громадська організація “Спортивна асоціація “Вікторія”, розпочала підготовку футболістів, готуючи близько півсотні спортсменів та виставляючи на участь в змаганнях три склади команд (діти, юнаки та дорослі). Вже сьогодні, за підсумками змагань першої ліги Львівської області, юнацький склад “Вікторії” займає перше місце, дорослий – дев’яте.

Підтримка ФК “Вікторія” досі лежала на плечах виключно небайдужих до спорту місцевих підприємців. Однак успішні результати, які продемонстрували гравці “Вікторії” цьогоріч на обласному чемпіонаті, не залишили байдужою і владою. На 2018 рік з бюджету міста передбачають 300 тисяч гривень на утримання ФК “Вікторія”.

ФК “Зоря”, в свою чергу, бюджетне фінансування втрачає, що спричинило хвилю невдоволення серед гравців та вболівальників цього клубу.

З початком весни та відкриттям футбольного сезону в місті-курорті було проведено ряд заходів задля приведення до належного стану головного міського стадіону. Відбулось його прибирання, розчищення прилеглої території від сміття, розрівнювання території та підготовка самого газону. Всі роботи були здійснені силами ГО “СА “Вікторія”. В подальшому, за словами президента клубу Олега Дикало, – планується зробити ще чимало роботи задля того, щоб стадіон набув відповідного вигляду, гравці могли якісно тренуватись, а місту не соромно було приймати в себе інші команди під час домашніх ігор.

Для того, щоб утримувати стадіон в належному стані надалі та забезпечити повноцінне тренування спортсменів, “Вікторія” звернулась до міської ради з проханням надати їм стадіон у тимчасове безоплатне користування. Власником стадіону залишається місто, балансоутримувачем – управління комунальної власності. Громадська організація ж формально матиме офіційне право на користування футбольним полем і, водночас, відповідатиме за нього, зобов’язуючись утримувати стадіон в належному стані.

“Люди самі можуть порівняти те, як було раніше і як є зараз. Ми опікуємось футболом недавно, фактично кілька місяців, але за цей час нами було зроблено багато для того, щоб привести стадіон в порядок і ще більше ми плануємо зробити найближчим часом. У планах – облаштувати поруч додаткове футбольне поле для тренувань і збудувати роздягалки. Ніхто це з собою не забере, стадіон є у власності міста і таким залишиться, але хочеться, що Трускавець, як місто-курорт з іменем мало відповідну спортивну інфраструктуру і відповідні умови для футболу” – розповідає президент та головний спонсор ФК “Вікторія” Олег Дикало.

Тим часом прихильники “Зорі” такі ініціативи називають неправильними та навіть протизаконними. Президент ФК “Зоря-Трускавець” Михайло Данилишин спільно з гравцями клубу та прихильниками “Зорі” прийшов на засідання виконавчого комітету з вимогами – не приймати рішення про надання стадіону в користування “Вікторії”.

 

“Стадіон має бути міський і його має утримувати місто. Його не мають передавати ні нам, ні “Вікторії”, ні будь-кому іншому. Це рішення є протизаконним. І, крім того, у нас є такі припущення, що після того, як стадіон передадуть у користування “Вікторії”, нас, гравців ФК “Зоря”, не пускатимуть тренуватись чи грати там. Наша команда виграла кубок району, а в нас забрали фінансування. Влада, за яку наші хлопці ходили агітувати, розносили листівки і газети, сьогодні залишила нас без підтримки…” – емоційно кричав на засіданні президент ФК “Зоря-Трускавець” Михайло Данилишин.

Тиск з боку присутніх на виконкомі людей, крики та звинувачення у бік влади та неточності у формулюванні самого проекту рішення призвели до того, що його з порядку денного було знято. До розгляду цього питання очевидно ще повернуться, після доопрацювання його відповідними працівниками міської ради.

Керівництво “Вікторії” називає такі акції нічим іншим як маніпуляцією. Запевняють,- ніхто нікому не збирається забороняти тренуватись на стадіоні. Просто головне футбольне поле міста необхідно привести до належного стану, що “Вікторія” активно розпочала робити та готова продовжувати ці роботи надалі власними зусиллями. Однак керівництво “Зорі” таких аргументів наразі чути не хоче, звинувачуючи у всьому владу та обіцяючи ще не раз, при потребі, прийти з протестом.

Тим часом, завтра, 31 травня, сесія Трускавецької міської ради повинна затвердити фінансування для ФК “Вікторія” у розмірі 300 тисяч гривень на рік. Кошти мають бути скеровані на тренування гравців, їх форми та участь команд у домашніх та виїзних іграх на обласних чемпіонатах та турнірах. Представники “Зорі” планують також прийти на сесію із вимогами виділити бюджетне фінансування і для їхнього клубу. Тож градус футбольних баталій в місті очевидно буде високим.

Ніна Федько